Volajte 0908 254 061
Objednajte si službu ešte dnes
Gerlachovská 3104/1
010 08 Žilina
top

Výmena oleja v automatickej prevodovke

Väčšina výrobcov automobilov uvádza náplň v automatickej prevodovke za doživotnú. Takže by mala vydržať počas celej životnosti prevodovky vášho automobilu. V praxi to tak aj býva, pretože ak sa pokazí máloktorý majiteľ je ochotný zaplatiť opravu.takto drahej veci ako je automatická prevodovka a radšej sa prikloní ku kúpe nového automobilu.

Automatická prevodovka (ATP) je mnohokrát citlivejšie zariadenie ako manuálna prevodovka,.v ktorej sa na odporúčanie výrobcu má olej meniť. Pri prevádzke automatickej prevodovky taktiež vznikajú odery.(pretože sú tam tiež ozubené kolesá ako v manuálnej prevodovke), prepaľuje sa olej a tým sa zahusťuje a znižuje jeho kvalita. Následkom čoho je poškodenie skrine ventilov, prípadne dochádza k poškodeniu tesnení prítlačných piestov.

My preto odporúčame meniť prevodový olej v automatickej prevodovke pri používaní v bežnej premávke každých 60 000 km.

U nás v Autoservis Štefanko Žilina vykonávame kompletnú výmenu prevodového oleja v automatickej prevodovke s preplachom. Starý olej je kompletne vytlačený a nahradený novým olejom pomocou špeciálneho stroja, ktorý sa napojí na okruh automatickej prevodovky.

Pri výmene týmto spôsobom sa použije zvyčajne o liter oleja viac ako je náplň skrine prevodovky, pretože nový olej tlačíme, až kým nevychádza z prístroja nový čistý olej. Týmto spôsobom docielime 100 % výmenu oleja v ATP.

Pre viac informácií o našej službe a cenách nás neváhajte kontaktovať.